instrukcjakredytowa.pl

Instrukcja Obsługi Kredytów

Lokaty

Lokaty terminowe: jak najlepiej wykorzystać je do swoich celów?

Lokaty terminowe: jak najlepiej wykorzystać je do swoich celów?

Lokaty terminowe są ulubioną, sprawdzoną i godną zaufania inwestycją dla oszczędzających, inwestorów i emerytów. Ludzie oszczędzający na cel często przenoszą ryczałty gotówkowe z konta oszczędnościowego do depozytów terminowych, gdzie budują swoją ryczałt. Inwestorzy używają lokat terminowych do zrównoważenia zróżnicowanych opcji finansowania przy zachowaniu stabilności środków pieniężnych. Emeryci używają lokat terminowych, aby zapewnić sobie wiarygodny strumień dochodów, jednocześnie chroniąc swoje główne oszczędności. Lokaty terminowe są lubiane przez wielu ze względu na prostotę, bezpieczeństwo i wiarygodne zarobki.

Aby jak najlepiej wykorzystać lokatę, postępuj zgodnie z tymi prostymi wskazówkami

Dowiedz się, ile zarobisz

Wiedza to potęga, a dzięki lokatom terminowym możesz dokładnie ustalić, ile zarobisz, zanim zdecydujesz się zaangażować w określony produkt lub instytucję. Skorzystaj z kalkulatora depozytów terminowych lub kalkulatora składanych odsetek, aby dowiedzieć się, ile otrzymasz z lokaty terminowej przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Podziel swoje pieniądze

Nawet osoby z niewielkimi saldami oszczędności do inwestowania muszą zmaksymalizować zwrot z inwestycji, utrzymując najlepsze dostępne stopy. Ceny zmieniają się i regularnie rosną i spadają. Oprocentowanie lokat terminowych zmienia się częściej niż oprocentowanie kredytu lub rachunku oszczędnościowego. Jeśli zablokujesz wszystkie swoje pieniądze w jednym okresie, ryzykujesz utratą najlepszych dostępnych stawek, jeśli stawki się zmienią. Wielu inwestorów lokat terminowych dzieli swoje pieniądze na więcej niż jedną lokatę terminową. Każda lokata będzie miała inną datę lub termin zapadalności, więc oszczędzający mogą spodziewać się dobrych stóp procentowych po wygaśnięciu ich warunków i reinwestowaniu oszczędności.

Zdecyduj, jak chcesz płacić odsetki

Czy chcesz, aby Twoje odsetki były zdeponowane na powiązanym koncie transakcyjnym co miesiąc lub kwartał? A może wolałbyś wypłacić ci jedną dużą kwotę ryczałtową na koniec okresu? Może chcesz ponownie zainwestować odsetki w lokatę terminową, aby zacząć zarabiać odsetki złożone – odsetki od odsetek.

Zobacz także:  Zmienne oprocentowanie lokat bankowych

Jeśli zdecydujesz się na spłatę odsetek jako regularnego dochodu, możesz otrzymać inną (być może niższą) stopę procentową. Reinwestowanie lub zatrzymanie odsetek może spowodować, że będziesz uprawniony do wyższej stopy.

Wybierz najlepszą dostępną stawkę

Nie ograniczaj wyboru lokaty terminowej do banku, który obecnie udostępnia Ci konto transakcyjne lub pożyczkę. Lokatę terminową z polskiego banku lub unii kredytowej można zwykle połączyć z kontem w dowolnym innym polskim banku lub unii kredytowej. Jest to ciekawe rozwiązanie i warto z niego skorzystać, jeśli jesteś nastawiony na możliwie jak najlepsze warunki i naprawdę liczysz na spory zysk z całej tej inwestycji. Możesz też zwrócić się o pomoc w wyborze do profesjonalnych doradców.

Udostępnij

O autorze

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.