instrukcjakredytowa.pl

Instrukcja Obsługi Kredytów

Kredyty gotówkowe

Jaki wybrać kredyt?

Jaki wybrać kredyt?

Choć nikt z nas nie lubi się zadłużać, czasem musimy to zrobić. W zależności, na jaki cel potrzebujemy pieniędzy to o taki kredyt powinniśmy się starać. Banki wychodzą naprzeciw klientom, którzy potrzebują gotówki oferując im coraz to lepsze produkty bankowe. Gdy chcemy dokonać zakupu mieszkania lub wybudować dom najlepszym rozwiązaniem dla nas będzie kredyt hipoteczny. Kiedy potrzebujemy skonsolidować kilka rat kredytu w jedną mniejszą dobrym rozwiązaniem jest dla nas kredyt konsolidacyjny. Natomiast na zakup auta idealnym będzie kredyt samochodowy. Jak widać dla swoich potrzeb mamy wiele dostępnych produktów, które mogą nam pomóc. Wszystkie powyższe kredyty są jednak kredytami celowymi, przeznaczonymi na konkretny cel. Gdy potrzebujemy pieniędzy na coś innego lub chcemy je wydać jak nam się podoba dobrym rozwiązaniem będzie kredyt gotówkowy. Kredyt gotówkowy to nic innego jak pożyczka pieniędzy z banku. Kredyt gotówkowy jest zazwyczaj kredytem krótkoterminowym zaciąganym od trzech miesięcy do trzech lat. Może on jednak być zaciągnięty nawet na dziesięć lat. Trzeba mieć jednak na uwadze, ze jest to kredyt wysoko oprocentowany. Jego oprocentowanie sięga nawet powyżej 20% w skali roku. Biorąc powyższe pod uwagę wiadomo, że im krótszy okres kredytowania tym kredyt gotówkowy korzystniejszy jest dla nas. Główna jego zaleta jest fakt, że nie musimy tłumaczyć się bankowi, na co potrzebujemy danych pieniędzy a uzyskanie go jest dosyć proste. Przy kredycie gotówkowym nie potrzeba wielu zaświadczeń i dopełniania formalności. Wystarczy wypełnić odpowiedni wniosek i wraz z dwoma dokumentami tożsamości i zaświadczeniem o dochodach złożyć go w banku.

Dla kogo kredyt gotówkowy.

Kredyt gotówkowy jest przeznaczony praktycznie dla każdego. Głównym warunkiem, aby bank udzielił na kredytu gotówkowego jest posiadana zdolność kredytowa. Zdolność kredytowa obliczana jest na podstawie naszych dochodów pomniejszonych o nasze zobowiązania. Jeżeli od dochodu odejmiemy całą sumę naszych zobowiązań i zostanie nam jeszcze wolna kwota na życie oraz spłatę raty kredytu bank takie osoby uważa za zdolne kredytowo i jest w stanie im przyznać kredyt. Zdolność kredytowa to jeden aspekt. Drugim jest nasza historia kredytowa. Aby otrzymać kredyt gotówkowy nie można figurować w Krajowym Rejestrze Dłużników. Figurowanie na tej liście skreśla nas na starcie, jako potencjalnego biorcę kredytowego.

Zobacz także:  Jak szybko wyszukać najlepsze kredyty gotówkowe

Tylko przemyślane decyzje.

Zanim zdecydujemy się na wzięcie kredytu musimy swoją decyzję dokładnie przemyśleć. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że kredyt gotówkowy będzie sporym obciążeniem dla naszego portfela na kilka następnych lat. Koniecznie przeanalizujmy, jakiej kwoty nam konkretnie potrzeba. Nie jest rozsądnym branie większej kwoty niż potrzebujemy. Sprawia to tylko, że nasz kredyt jest droższy a raty płacić będziemy dłużej. Tak samo dokładnie przeliczmy, na jaka ratę będzie nas stać. Podliczmy swoje comiesięczne wydatki i sprawdźmy czy wystarczy nam na godziwe życie. Być może będzie trzeba na jakiś czas zrezygnować z planów urlopowych i rozrywek, lub w inny sposób zaciągnąć pasa, by nasze wydatki stały się mniejsze. Kiedy już jesteśmy zdecydowani powinniśmy wyszukać konkretnej oferty odpowiedniej dla siebie. Kredyty można porównać za pośrednictwem ranników kredytów na stronach internetowych. Takie porównanie pomoże nam podjąć decyzję, jaka pożyczka pieniędzy będzie dla nas najbardziej korzystna. Jest sporo ofert na naszym rynku, więc przejrzyjmy je dokładnie i bardzo wnikliwie. Nie trzeba się spieszyć.

Udostępnij

O autorze

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.