instrukcjakredytowa.pl

Instrukcja Obsługi Kredytów

Jak dobrze wykorzystać lokaty bankowe?

Jak dobrze wykorzystać lokaty bankowe?

Właściwe wykorzystanie lokaty bankowej jest w stanie podnieść w znaczący sposób komfort generowania dodatkowych zysków na poziomie gospodarstwa domowego. W jaki sposób efektywnie wykorzystać lokaty bankowe i jakie czynniki analizować przed ich wyborem? W artykule znajdziesz kilka praktycznych informacji dla inwestorów indywidualnych zainteresowanym budowaniem długoterminowej niezależności ekonomicznej.

Jak oszczędzać prawidłowo na lokatach?

Na lokatach bankowych najlepiej gromadzić kapitał stopniowo, a odsetek bieżących nie wykorzystywać na konsumpcję. Dzięki temu zbudujesz szybciej zyski przez zastosowanie procentów składanych. Lokaty bankowe przyjmują wiele ciekawych form i nie musisz zakładać tylko standardowych depozytów. Zainteresuj się lokatami promocyjnymi, niestety z pewnymi ograniczeniami w zakresie kapitału, lokatami strukturyzowanymi powiązanymi z instrumentami rynku kapitałowego, czy lokatami progresywnymi i dedykowanymi pod konkretne grupy docelowe, np. prawników, lekarzy. Niektóre banki komercyjne promują lojalnych klientów większym oprocentowaniem. Oczywiście większe oprocentowanie otrzymasz również przy oddaniu banku do dyspozycji naprawdę dużego kapitału, najczęściej powyżej 100 000 złotych. Lokaty bankowe charakteryzują się znacznie większą popularnością w okresie wysokich stóp procentowych i jeszcze przy niskiej inflacji. Aktualnie w kraju panuje okres bardzo niskich stóp procentowych. To absolutnie historyczne wartości, które jednak nie utrzymają się cały czas. Koniec niskich stóp procentowych nastąpi prawdopodobnie na granicy roku 2020, może lekko później. Nie zaleca się odkładania wszystkich środków tylko na lokatach bankowych. Inwestor indywidualny powinien dysponować jeszcze bezpłatnym rachunkiem w domu maklerskim. Nie ma również problemu, aby inwestować nie tylko na rynkach krajowych, ale również międzynarodowych. To wiąże się najczęściej z nieco większymi prowizjami i ewentualnymi formalnościami podatkowymi.

Nigdy nie zrywaj lokaty bankowej przed uzyskaniem odsetek, ponieważ stracisz to, co już wypracowałeś. Analizuj lokaty promocyjne pod względem oprocentowania realnego. Monitoruj bezpłatne porównywarki lokat bankowych, ponieważ informacje w nich zmieniają się w skali miesiąca. To pozwala na manipulowanie kapitałem, a także na efektywną dywersyfikację.

Efektywne monitorowanie rynku lokat bankowych niezbędne dla inwestora indywidualnego

Lokata bankowa to efektywne narzędzie w rękach świadomego inwestora indywidualnego. Najważniejsza sprawa to ochrona oszczędności przed inflacją. Po wielu latach kwoty, które zabiera inflacja są już godne uwagi. Poza tym warto zainteresować się lokatami promocyjnymi, czy nowymi lokatami strukturyzowanymi w bankach komercyjnych. Dzięki temu możesz kształtować wyższe oszczędności. Od czasu do czasu rób również przegląd lokat bankowych przez bezpłatne, multimedialne porównywarki. To w znaczący sposób ułatwia typowanie najlepszych technik oszczędnościowych.

Udostępnij

O autorze

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.